INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE RODINNÉHO DOMU

     S rozvíjejícími se technologiemi zažívá inteligentní elektroinstalace rozkvět. Na trhu se můžeme setkat s mnoho výrobci inteligentních prvků a mnoha způsoby zapojení a integrace včetně nepřeberného množství možností ovládání a řízení. Pro koncového zákazníka bývá často složité celý problém uchopit, představit si a definovat požadavky na jeho konkrétní projekt a využití. 

Čím se liší náš IQ Dům od ostatních?

     Platforma IQ Domu je již od začátku naprogramována do všech funkcí, vlastností a řízení dle konkrétního projektu konzultovaného s koncovým zákazníkem. Kompletně vyzbrojený a naprogramovaný rozváděč je poté dovezen na stavbu a po jeho zapojení je systém plně funkční. Zákazník má tedy možnost dům ihned využívat.

     Z praxe totiž vyplývá, že u současných inteligentních instalací je dům po dokončení nastaven do základních funkcí a až 60% úprav je vytvořeno po nějaké době základního užívání domu.

  • Důraz celé platformy IQ Domu je kladen na intuitivní a jednoduché ovládání všech jeho funkcí.
  • Pro ovládání našeho IQ Domu není zapotřebí tablet či chytrý telefon. Z uživatelského pohledu je možné dům ovládat "klasickým" způsobem.

Jaký je postup realizace?

  • Zákazník nám předá půdorysné výkresy domu včetně základních uživatelských požadavků
  • Projektant vytvoří projekt elektro s umístěním všech prvků do půdorysu
  • Tento návrh se konzultuje se zákazníkem a případně upraví
  • Následuje výroba rozváděče, naprogramování a oživení u nás na dílně
  • Probíhá instalace rozváděče, kabeláže a oživení na stavbě
  • Od této chvíle již můžete plně využívat systém IQ Domu
  • S odstupem času pak následuje jemné doladění systému dle požadavků uživatelů domu

Co umí IQ dům?

OSVĚTLENÍ

Ovládání jakéhokoli svítidla z jakéhokoli místa. V základním režimu jsou vypínače již přiřazena k jednotlivým svítidlům dle projektu elektro. Je ale možné kdykoli a jakkoliv toto měnit. Samozřejmostí jsou funkce jako odchodové tlačítko (zhasne všechna světla v domě), simulace přítomnosti v domě, světelné scény, stmívání, pohybové detektory pro automatické svícení apod..

OVLÁDANÉ ZÁSUVKY

V době nepřítomnosti v domě odepne vybrané zásuvky (rychlovarná konvice apod..) Také lze ovládat vybrané zásuvky například světelnými vypínači (lampička v zásuvce, vánoční osvětlení apod..) Monžnost měření spotřeby na vybraných zásuvkách.

VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ

Automatická regulace teplot v domě, týdenní programy, programy pro delší nepřítomnost v domě apod. Rychlé manuální korigování teplot v místnostech pomocí obyčejných termostatů. Řízení zdrojů tepla jako jsou tepelná čerpadla a kotle, řízení rekuperací, klimatizací. 

ROLETY A ŽALUZIE

Automatické ovládání rolet, naklápění žaluzií dle teploty v domě, venku, dle slunečního svitu, větru, časového programu apod.. Samozřejmostí je manuální ovládání z kteréhokoliv místa v domě.

SPRÁVA ENERGIÍ

Rychlý přehled o spotřebě elektrické energie, teplé vody. Regulace všech zdrojů, včetně FV panelů apod.

ZABEZPEČENÍ EZP, EPS

Pohybová a kouřová čidla, magnetické detektory dveří a oken, možnost propojení s pultem centrální ochrany.

Prakticky lze v systému IQ Domu vymyslet cokoli dle Vašeho konkrétního požadavku......

Varianta IQ_BASIC

Varianta IQ_BASIC je základní balíček inteligentního domu, který svým rozsahem dostačuje pro 80% rodinných domů. 

Počítá se dvěmi zdroji tepla (např. TČ, krbová vložka), použití klasických spínačú a vypínačů všech výrobců a designových řad. Termostaty a žaluziové spínače v obytných místnostech. 

Varianta IQ_COMFORT

Navazuje na variantu IQ_BASIC a rozšiřuje ji o možnost správy domu přes webové rozhraní, ovládání a zobrazování veličin na barevném dotykovém panelu umístěném například v obývacím pokoji. Také umožnujě centrální řízení zdrojů tepla a chladu.

Kolik IQ dům stojí?

Pro rodinný dům v energetické třídě nízkoenergetický/pasivní 5+KK včetně garáže vychází rámcová cena elektroinstalace kolem 340 tis Kč.

Cena zahrnuje: Projekt elektro včetně výkazu a výměru, vyzbrojený a naprogramovaný domovní rozváděč, částečně vyzbrojený datový rozváděč, všechny přístroje, hmatníky a rámečky v designu Legrand Valena Life, silnoproudou a slaboproudou kabeláž, instalační materiál, elektroinstalační práce.

Dodávka teplotních čidel, termostatů, čerpadel a komponent technologie topení/chlazení a větrání není součástí rámcové ceny a je dodávkou dotčených profesí. Svítidla jsou dodávkou zákazníka. Po domluvě je možné dodat i tyto tychnologie včetně návrhu osvětlení a dodávky svítidel.